Logo Tasarımı

Genel anlamıyla logo; ürününüzün veya markanızın kimliğini yansıtan, karşı tarafa vermek istediğiniz algıyı en kısa ve doğru bir biçimde aktaran, kurumsal kimliğin olmazsa olmazlarındandır. Logo tasarımı markalaşma yolunda adım atılan her aşamada, şirketin veya markanın temsilcisi niteliğini taşır. Şahsen ben logo tasarımına başlamadan önce mutlaka saha araştırması yapar, rakipleri iyi analiz eder, ayrıca öne çıkarmak istediğimiz ana fikir üzerinde yoğunlaşarak doğru bir yol çizmeye özen gösteririm.

Tekstilden spor kulüplerine kadar küçük büyük her kuruluşun bir logosu vardır. Müşteriler çoğu zaman logoyu kurumsal bir marka olarak algıladığından, bildiği ve aşina olduğu logonun bulunduğu ürünü almaya yönelir. Dolayısıyla logo sadece bir simge değil aynı zamanda markalaşmanın önemli bir yüzüdür. Bu konuda tüm profesyonel tasarımcılar gibi ben de marka-logo ilişkisinin ayrılmaz bir bütün olduğunu düşünenlerdenim.

[twenty20 offset=”0.5″ img1=”15592″ img2=”15593″]

Akılda kalıcı bir logo için gerekli olan şeylerden biri sadelik ve doğru renk kullanımıdır. Özgün, temsil edilecek olan kurumun özelliklerini yansıtan, renkleriyle sektöre veya ürüne uyumlu olan bir logo tüketicilere güven duygusu aşılar. Her bir rengin kendine ait özelliği olduğu için, tasarımda kullanılacak olan renklerin rastgele seçilmek yerine bilinçli olarak tercih edilmesi gerekir. Logo tasarımında her detay kendi içinde ayrı bir önem taşıdığından ve logoyu öne çıkaran şey tasarımın özgünlüğü ve renkleri olduğu için gelişigüzel veya sevilen renkler tercih etmek pek profesyonel bir yaklaşım olmaz.

Sektörde 21. yılımızı doldurmuş olmanın getirdiği tecrübe ve deneyimle, 300’ü aşkın firmaya logo ve kurumsal kimlik tasarımı yaptık, sektörde iyi bir yer edinmelerini sağladık ve başarılarına destek olduk. Sizi de bu ailenin arasında görmekten mutluluk duyarız…

Günümüzde markalaşma ve logo olmazsa olmaz unsurlardan olduğu için akılda kalıcı ve yaratıcılık barındıran logo tasarımı, ilk adım olarak görülmektedir. Birçok şirket, kuruluş ve hatta ülke yönetimi önemli işlerin yüzü olacak logolar için en iyi tasarımcıları bulup, çoğu zaman da çeşitli yarışmalar düzenleyerek en ideal logoyu bulmayı hedefliyor, tüm bunlar logonun günümüzde artık ne kadar önemli bir yeri olduğunun göstergesidir.

Referans örnekleri için tıklayınız!