Grafik Tasarım

Grafik tasarım, genel olarak verilmek istenen mesajın hedeflenen kitleye görsel veya yazılı yollardan tasarlayarak ulaştırılmasıdır. Kurumsal kimliğin devamı niteliğinde olan tüm çalışmalar için ortak, firmanın kurumsal çizgisini bozmayan, dikkat çekici monoton ve durağanlıktan uzak, grafik anlamda doğru ve başarılı kurgulanmış olması gerekir.

Tasarım sürecinde öncelikle konu hakkında detaylı bilgi edinilir, ilgili konularda tek başına veya profesyonel bir ekip kurularak tasarım öncesi ana tema oluşturulur. Gerekli hallerde özel fotoğraf veya film çekimi düzenlenir, tasarıma ve bütçeye göre uygun görsellerin telif haklarıyla kiralanması sağlanır, istenilen çalışmaların oluşturulmasından sonra tamamlanan tasarımın basım veya yayım aşamasında gerekli teknik destek sağlanarak doğru bir şekilde sonuçlanması sağlanır.

Brief Alma

İstenilen çalışma hakkında detaylı bilgi alınır.

Rakip Analizi

Sektördeki rakip firmaların analizleri yapılır.

Bilgi Toplama

Tasarımda kullanılacak detaylarla ilgili bilgiler toplanır.

Tasarım Süreci

Tüm veriler eşliğinde en uygun tasarım hazırlanır.

Problemi Tanıma

Hatalı oluşturulmuş tasarımlarda problem teşhisi yapılır.

Çözüm Bulma

En doğru adıma karar verilerek çözüm yolu oluşturulur.

Uygulama

Tasarım revizeleri uygulanarak son haline getirilir.

Değerlendirme

Tasarımın son hali en ince ayrıntısına kadar değerlendirilir.
Grafik tasarım görsel iletişim sanatıdır. İstenilen mesajı vermek bir problemse, tasarım bu problemin çözümü demektir. Tipografi, renk seçimi, hedef kitle analizi, çözüm ve tasarım sürecinin içinde yer alır…

Logo, kartvizit, poster, billboard, basın ilanı, ambalaj, dergi, kitap, tshirt, dönkart, rollup, takvim, broşür, kupa vb… Sadece grafik tasarım kategorisine birer örnektir, grafik tasarımcının amacı bu materyalleri gerek iletişim, gerekse estetik kalitesi en üst düzeyde olacak şekilde tasarlamaktır. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun çalışma listesini oluşturabilir, detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Referans örnekleri için tıklayınız!