GRAFİK TASARIM

Grafik tasarım, genel olarak verilmek istenen mesajın hedeflenen kitleye görsel veya yazılı yollardan tasarlayarak ulaştırılmasıdır. Kurumsal kimliğin devamı niteliğinde olan tüm çalışmalar için ortak, firmanın kurumsal çizgisini bozmayan, dikkat çekici monoton ve durağanlıktan uzak, grafik anlamda doğru ve başarılı kurgulanmış olması gerekir.

Tasarım sürecinde öncelikle konu hakkında detaylı bilgi edinilir, ilgili konularda tek başına veya profesyonel bir ekip kurularak tasarım öncesi ana tema oluşturulur. Gerekli hallerde özel fotoğraf veya film çekimi düzenlenir, tasarıma ve bütçeye göre uygun görsellerin telif haklarıyla kiralanması sağlanır, istenilen çalışmaların oluşturulmasından sonra tamamlanan tasarımın basım veya yayım aşamasında gerekli teknik destek sağlanarak doğru bir şekilde sonuçlanması sağlanır.

PROBLEMİ TANIMA
BİLGİ TOPLAMA
TASARIM SÜRECİ
ÇÖZÜM BULMA
UYGULAMA
DEĞERLENDİRME

Grafik tasarım görsel iletişim sanatıdır. İstenilen mesajı vermek bir problemse, tasarım bu problemin çözümü demektir. Tipografi, renk seçimi, hedef kitle analizi, çözüm ve tasarım sürecinin içinde yer alır…

Logo, kartvizit, poster, billboard, basın ilanı, ambalaj, dergi, kitap, tshirt, dönkart, rollup, takvim, broşür, kupa vb… Sadece grafik tasarım kategorisine birer örnektir, grafik tasarımcının amacı bu materyalleri gerek iletişim, gerekse estetik kalitesi en üst düzeyde olacak şekilde tasarlamaktır. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun çalışma listesini oluşturabilir, detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilal Yaldırak

Eski Foça, İzmir – Türkiye
+90 (554) 777 09 41
bilal@bilalyaldirak.com

Instagram